R-Form Fitness Center Sauna

Sadece erkeklere özel olan saunamızın sıcaklığı 75-85C arasında olup nem oranı %10’un altındadır. Sauna sizi rahatlatır ve dolaşımı geliştirir.

İçe işleyen ısı, tutulmuş ve ağrıyan kasları gevşetir.

Cilt gözeneklerinin açılmasını, cildin nefes almasını, temizlenip daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.
Sauna, derideki kılcal damarları genişletir ve kan basıncınızı dengeler. Vücut ısınız 1-2 derece artarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirir Hasta iken veya olmak üzereyken sauna ilaç vazifesi görecektir.

Spor aktiviteleri sonrası sauna,yorgunluğunuzu atacağınız en uygun yerdir.Profesyonel sporcuların hepsinin çalışma takviminde sauna seansları ayrı bir yer tutar. Damarlarınızı genişleterek, yorgunluğa sebep olan laktik asitin kaslar arasından atımını kolaylaştırır

Daha temiz bir beden

15 dakikalık bir sauna seansından sonra tüm gün boyunca attığınızdan daha fazla toksin atarsınız. Toksinler vücut için son derece zararlı maddeler olup sadece terleme yoluyla atılırlar. Sauna, vücut için kritik bir rol oynar; daha temiz ve daha sağlıklı bir beden…

Saunanın faydaları

Saunalar, tahmin ettiğinizden çok daha faydalı mekanlardır.
Binlerce yıldır süren bir geleneğin getirdiği tecrübeler bir yana,yapılan bilimsel araştırmalar ve deney ile kanıtlanmış etkileri vardır.

Size dakikalar içinde zararlı toksinlerden kurtardığı gibi, vücudunuzun hastalıklara karşı verdiği savaşı destekler. Kan basıncınızı artırarak kardiovasküler sisteminize antrenman imkanı sağlar.Bu aynı zamanda kaslarınızdaki yorgunluğu kısa sürede atmanızı sağlar.